Link otwiera się w nowym oknie

22 664 16 01

p215@edu.um.warszawa.pl

warszawa dla dzieci

Warszawa – najlepsze atrakcje dla dzieci.

Co zwiedzać z dziećmi?

1. Centrum Nauki Kopernik i Planetarium Niebo Kopernika.

Największe w Polsce centrum nauki pełne jest atrakcji dla dzieci i młodzieży. Rodzice też nie będą narzekać na nudę. Oprócz wystaw i laboratoriów warto odwiedzić Teatr Robotyczny, Majsternię czy posłuchać koncertu pod gwiazdami. W ramach CNK działa Planetarium, w którym nie brakuje pokazów i filmów zarówno dla małych dzieci jak i tych większych.
Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20.

2. Stadion PGE Narodowy.

Ten obiekt szybko stał się jednym z symboli miasta. Warto zobaczyć arenę, na której regularnie grają nasi piłkarze. Stadion Narodowy, to również miejsce, gdzie odbywają się regularnie różne imprezy i wystawy.
Stadion Narodowy, al. ks. J. Poniatowskiego 1.

3. Muzeum dla Dzieci.

To wyjątkowa placówka w mieście. Tu dzieci poznają kulturę i historię przez zabawę. Muzeum dla Dzieci organizuje też warsztaty plastyczne, gry i zabawy.
Muzeum dla Dzieci, ul. Kredytowa 1.

4. Muzeum Powstania Warszawskiego.

W Muzeum Powstania Warszawskiego znajduje się – jak dotąd jedyna w Polsce – specjalnie wydzielona dla dzieci część ekspozycji, Sala Małego Powstańca. Najmłodsi mogą tu zacząć swoją „przygodę z historią” w przestrzeni dostosowanej do fizycznych i psychologicznych potrzeb dziecka, wśród zabawek i gier związanych z epoką, pod opieką specjalnie wyszkolonych instruktorów.
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79.

5. Ogród zoologiczny.

Słonie, żyrafy, hipopotamy, zebry, lwy, rekiny i wiele innych gatunków zwierząt, które dzieci mogą oglądać na żywo. Zoo to żelazny punkt programu niezależnie od pory roku.
Zoo, ul Ratuszowa 1/3.

6. Muzeum Techniki i Przemysłu.

Choć palmę pierwszeństwa w dziedzinie popularyzacji nauk ścisłych dzierży Centrum Nauki Kopernik, to starsze od niego o ponad pół wieku muzeum działające w Pałacu Kultury i Nauki wprowadza nas w zbliżoną tematykę z zupełnie innej perspektywy. Po pierwsze, eksponaty dotyczą przede wszystkim praktycznego zastosowania nauk technicznych. Po drugie, służą poznaniu ich historii i rozwoju. Wśród przedmiotów zgromadzonych w Muzeum NOT znajdziemy m.in. pierwszy polski minikomputer K-202 według projektu Jacka Karpińskiego czy rekonstrukcję Lotni Tańskiego – pierwszego polskiego szybowca, zniszczonego przez podczas bombardowania Warszawy w trakcie kampanii wrześniowej.
Muzeum Nauki i Przemysłu, PKiN, pl. Defilad 1.

7. Muzeum Wojska Polskiego.

Z wizyty w tym miejscu z całą pewnością ucieszą się wszyscy chłopcy. Broń zaczepna i ochronna, umundurowanie, uzbrojenie, sprzęt wojskowy – samoloty, helikoptery, wozy bojowe, czołgi – w sumie w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie znajduje się prawie 250 tysięcy obiektów.
Muzeum Wojska Polskiego, al. Jerozolimskie 3.

8. Multimedialny Park Fontann.

Multimedialne pokazy na Podzamczu są typowo letnią atrakcją. Połączenie muzyki, wody i światła wygląda spektakularnie i zachwyci niejednego malucha. Ze względu na wieczorną porę atrakcja ta przeznaczona jest raczej dla nieco większych dzieci.
Multimedialny Park Fontann, piątek, sobota, godz. 21 – maj i wrzesień, godzina 21.30 czerwiec, lipiec, sierpień, niedziela godz. 21.30.

9. Stacja Muzeum.

Lokomotywy parowe, elektryczne, wagony zabytkowe i te współczesne, a do tego setki modeli kolejowych. To prawdziwe królestwo dla wszystkich miłośników kolei.
Stacja Muzeum, ul Towarowa 3.

10. Taras widokowy na lotnisku Chopina.

Lądujące i startujące samoloty mają w sobie coś magicznego. Oszklony i zadaszony taras widokowy znajduje się w zmodernizowanej części terminala. Odwiedzający mają do dyspozycji kawiarenkę, sklepik z upominkami oraz darmowe WiFi. Nowością jest monitor, na którym wyświetlany jest obraz z radaru, pokazujący starty i lądowania samolotów na Lotnisku Chopina.
Lotnisko Chopina, Żwirki i Wigury 1.

11. Teatr niewielki.

Przedstawienia dla dzieci od 1-6 lat. Spektakle są interaktywne i kameralne. Trwają po 45 minut. Na stronie teatru (teatrniewielki.pl) znajduje się pełen repertuar.

12. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce szczególne, będące namiastką dzikiej przyrody w centrum wielkiego miasta. Pełne zieleni zacisze stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość pogrążenia się w dowolnej chwili w inny, piękniejszy świat.

13. Kampinoski Park Narodowy i muzeum.

Kampinoski Park Narodowy leży przy północno zachodnich rogatkach Warszawy. Obejmuje rozległe tereny Puszczy Kampinoskiej w pradolinie Wisły w zachodniej części Kotliny Warszawskiej. Jest jednym z dwu parków narodowych w świecie położonych w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy państwa.

14. Plac Zamkowy i Starówka.

Warto ruszyć w te okolice na rodzinny spacer. Na pewno tego nie pożałujemy! Dzieciom podoba się tam wszystko: ogromnie wysoka kolumna Zygmunta, konie i stare dorożki…

15. Taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki.

Na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury i Nauki znajduje się taras widokowy, z którego w pogodne dni można objąć wzrokiem całą Warszawę. Atrakcję samą w sobie stanowi już sama przejażdżka pamiętającą inne czasy windą, którą obsługuje elegancko ubrany pracownik.